2. Hodina - Hudba

16. července 2010 v 18:36 | Lady Lenka |  Hudba - hodiny
Dnes si preberieme pop.

Pop

V případě hudebního stylu pop music (zkráceně pop) se jedná o hudbu obvykle s výraznou zpívanou melodií doprovázenou moderním způsobem. Neobsahuje obvykle na rozdíl od rocku přílišné disonance ani nebývá na poslech příliš složitá, neboť hlavním cílem každé této písně je zpravidla stát se hitem a zalíbit se co největšímu počtu posluchačů. Popové skladby se zpravidla skládají ze slok a refrénů s předvídatelnou strukturou. Texty mívají nenáročná, opakující se témata. Popové skladby bývají komponovány, nahrávány a vydávány zpravidla s cílem komerčního úspěchu. Pop nejčastěji tvoří mezi hudebními styly kombinace (např. pop-rock, pop-folk, latin-pop), které značí obvykle zaměření původního stylu na populární způsob interpretace. Pop bývá intelektuální částí lidí často odmítán jako "neumělecký" hudební styl.

Pop jako hudební styl vznikl na začátku šedesátých let 20. století po ústupu stylu rock & roll. Za první průkopníky popu lze považovat The Beach Boys, The Four Seasons, The Everly Brothers.

Významní umelci

* Abba
* Beatles
* Bee Gees
* The Eagles
* Elton John
* George Michael
* Michael Jackson
* Billy Joel
* Prince
* Madonna

vyhodnotenie minulej dú:

Abigail Tarrens 3 b - 1
Sima 3 b - 1
Flower Katka 2 b - 1

1. Od kedy môžeme datovať vznik hudby?
2. Čo je základom rocku?
3. Ako sa nazýval rebelujúci štýl, ktorý vznikol koncom 70. rokoch 20. storočia?

1. Vznik hudby môžeme datovať na dobu, kedy sa človek snažil napodobňovať hlasy živočíchov.
2. blues, ale uznala som vám aj keď ste napísali tie základné znaky - Jeho základným znakom je dôraz na rytmus a použitie nástrojov so zosilneným zvukom, najčastejšie gitary.
3. punk rock

DÚ nie je


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama