3. Hodina - Zverokruh

31. července 2010 v 13:46 | Lady Lenka |  Zverokruh - hodiny
Hodina zo štvrtka.
Horoskop
je astrologická tabulka nebo diagram (obrazec) zachycující postavení nebeských těles pro daný okamžik a konkrétní místo na Zemi. Původ slova je odvozovonán z řeckého horoskopos (= znamení času).


Teďka si povíme něco málo o historii:

Babylónští kněží-astrologové jsou považováni za první, kdo rozdělili roční pouť Slunce zvěrokruhem mezi dvanáct souhvězdí, či spíše astrologická znamení po 30°. Je jim připisováno také sestavení prvních horoskopů. Nejstarší dochovaný horoskop je diagram z r. 410 př. Kr. Jedná se o horoskop syna babylónského panovníka Šuma Usa, který se narodil 29. dubna 410 př. Kr.
Kolem roku 200 př. Kr. se v helénské astrologii náhle prosadil nový systém tvorby horoskopů, který významným způsobem rozšířil původní systém babylónský. Nový systém se objevil náhle a ustálil se během půl století, což vede k závěrům, že byl pravděpodobně dílem jedince (za něhož lze považovat legendárního Herma Trismegista) či neznámé malé astrologické školy. Tento systém ustálil sestavování horoskopů prakticky v podobě, jaká se dochovala dodnes (zavedla systém domů, aspekty, používala sedm klasických astrologických planet apod.), i když v pozdější arabské a západní astrologické tradici doznal výrazných modifikací.


Mezi prvky horoskopu patří : astrologické planety,Zvěrokruh,astrologické domy,ascendent a descendent ,aspekty (vzájemné úhly mezi prvky) ,medium coeli a imum coeli ,stálice (fixní hvězdy)
asteroidy ,citlivé (tzv. Arabské) body,další astrologické body (lunární uzly, Černá Luna apod.)

- tento text mám z bývalej akadémie jednorožca
vypracujte do komentárov do ďalšej hodiny:
1. Čo je horoskop?
2. Čo patrí medzi prvky horoskopu? 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama